#2016-08-05 02:31:14 

PatrycjaPL

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Truskaw

Wiek: 33

Witam, zastanawiam się co można zmienić w ramach termomodernizacji. Chodzi mi o domek jednorodzinny. Chciałabym go zmienić w taki sposób by był bardziej ekologiczny i jednocześnie bardziej energooszczędny. Zainteresowało mnie ostatnio pojęcie termomodernizacji. Czy mógłby ktoś kto się na tym zna trochę to rozwinąć?
#2016-08-05 04:57:14 

pan.prezydent

Użytkownik

Posty: 97

Skąd: Kruszwica

Wiek: 24

wszystkiego się dowiesz przy audycie energetycznym budynku. I tak musisz go sobie zrobić. Oni już dopasują możliwe rozwiązania do tego konkretnego budynku. Ogólnie bardzo dużo rzeczy można zrobić, ale trzeba spojrzeć i pomierzyć. Musisz zanleźć jakiegoś fachowca, który się na tym zna.
#2016-08-05 06:03:10 

Domina74

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Pisz

Wiek: 41

Zacznę od tego, z termomodernizacja jest przedsięwzięciem, którego celem jest zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym budynku. Będą to wszystkie zmiany zarówno w systemach ogrzewania i wentylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę.
#2016-08-05 07:05:55 

vvariatka

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Częstochowa

Wiek: 29

Jeśli szukasz jakiegoś audytora godnego polecenia, to mogę ci polecić Ekoprodet. Są stosunkowo tani, a przy tym dają naprawdę niezłe wskazówki. Mi bardzo pomogli. Dzięki nim znacznie spadło zużycie ogrzewania zimą. A w sumie same rozwiązania nie były drogie, także mi się to już praktycznie zwróciło.
#2016-08-05 07:34:04 

agata

Użytkownik

Posty: 99

Skąd:

Wiek: 19

Przede wszystkim można usprawnić ocieplanie czyli ściany, dachy i stropodachy, stropy nad nieogrzewanymi piwnicami.okna tu może być wymiana lub remont, drzwi zewnętrzne też wymiana lub remont. To są takie podstawowe rzeczy, które w każdym domu zmieniają całą gospodarkę energetyczną.
#2016-08-05 09:37:31 

Braxton

Użytkownik

Posty: 52

Skąd: Kędzierzyn Koźle

Wiek: 32

Przydatna też będzie optymalizacja automatyki sterującej źródłem ciepła, instalacji grzewczej w budynku , może to być wymiana lub modernizacja zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową, instalacja urządzeń zmniejszających zużycie wody, wentylacja mechaniczna. Pozdrawiam.
#2016-08-05 11:06:36 

adambogusz

Użytkownik

Posty: 94

Skąd: Nowy Sącz

Wiek: 44

Zapomnieliście, że przede wszystkim jest to instalacja urządzeń wykorzystujących energię źródeł odnawialnych np. kotły na biomasę, kolektory słoneczne, pompy cieplne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015