#2016-11-02 07:16:16 

Kaola

Użytkownik

Posty: 58

Skąd: Sopot

Wiek: 34

Jake matriały wykorzystuje się do druku 3d słyszalam, ze jednym z popularniejszych materiałow jest żywica, to prawda? To jest ciekawe zagdanienie jak z takiej substancji płynnej tworzy się cialo stałe, kolczki czy potezy?
#2016-11-02 07:51:08 

worldEater

Użytkownik

Posty: 93

Skąd: Łosice

Wiek: 23

To prawda, co do wydruków to potrzebna jest specjalna drukarka 3d polyjet to metoda druku, wykorzystująca żywicę, naklada się ja warstwowo uzyskany w ten sposób model jest wiotki i elastyczy dlatego trzba, go utwardzic promieniami UV.metoda ta pozawala na drukowanie nawer niwelkich elementow, które wymgaja precyzji, dletego polyjet tak chętnie jest wykorzystywany w medycynie, modelarstwie czy jubilerstwie. Jednak to nie jedny material, robi się wydruki tez z poliwęglanu czy nylonu.
#2016-11-02 09:20:36 

agata

Użytkownik

Posty: 99

Skąd:

Wiek: 19

tak naprawdę dobor materialu zalezy od tego co chcemy wdrukować, ale skoro mowa o zastosowaniu technologii 3D w medycynie warto odwiedzic stronę http://3dphoenix.pl/medycyna.html wielu ciekawych rzeczy mozna się dowiedziev i zapoznac się z oferta drukarek wykorzystywanych właśnie w medycynie.
#2016-11-02 10:56:06 

Zyrta

Użytkownik

Posty: 42

Skąd: Radom

Wiek: 41

o czym wy gadacie, ja wymyśle sobie, ze chce wydrukowac klocki lego i co wystarczy, ze mam drukarke, a skad mam wiedziec, jaki material wybrać?!
#2016-11-02 11:06:36 

Zenobiusz

Użytkownik

Posty: 50

Skąd: Kluczbork

Wiek: 27

No nie tym juz się zajmują profesjonalne drukarnie, które realizuja takie zlecenia na indywidualne zamówienie, moga zrealizowaćc projekt zupełnie od postaw lub zajac się drukiem już gotowego projektu, ale nie tylko cyfrowa drukarnia z Warszawy prowdzi tz sklep z akcesoriami do drukarek Zortrax, ja tam kupuję filamenty, taśmy kaptonowe czy panele boczne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015